Załącznik do Zarządzenia Nr 134/24 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 28 sierpnia 2024 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie).
Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie) – PSZOK
- 1 – POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Regulamin określa zasady funkcjonowania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego na terenie Gminy Miasto Krosno.
- Wjazd na teren PSZOK oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
- Do PSZOK przyjmowane są selektywnie zebrane odpady komunalne pochodzące z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Krosno.
- Odpady przyjmowane są od mieszkańca bezpłatnie, jeżeli zostały wytworzone na terenie nieruchomości, która znajduje się w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi obowiązującym na terenie gminy, czyli została złożona do Gminy Miasto Krosno deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z tej nieruchomości.
- Dostarczane do PSZOK odpady należy umieszczać na terenie punktu w specjalnie do tego celu przeznaczonych, odpowiednio oznakowanych kontenerach, pojemnikach, magazynach bądź w wyznaczonych miejscach.
- 2 – DZIAŁALNOŚĆ PSZOK
- Operatorem PSZOK jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Krośnieński Holding Komunalny z o.o.
- PSZOK zlokalizowany jest przy ulicy Białobrzeskiej 108 w Krośnie (teren Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie).
- Odpady do PSZOK można dostarczać w następujące dni tygodnia:
- w okresie wiosenno-letnim, tj. od 1 kwietnia do 30 listopada w dniach:
poniedziałek: 9:00-19:00,
wtorek: 9:00-19:00,
środa: 9:00-19:00,
czwartek: nieczynne,
piątek: 9:00-19:00,
sobota: 8:00-14:00;
- w okresie jesienno-zimowym, tj. od 1 grudnia do 31 marca w dniach:
poniedziałek: 11:00-18:00,
wtorek: nieczynne,
środa:11:00-18:00,
czwartek: nieczynne,
piątek: 11:00-18:00,
sobota: nieczynne
- z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
4. Na terenie PSZOK funkcjonuje Kącik Rzeczy Używanych. Regulamin korzystania z Kącika Rzeczy Używanych w Krośnie określa załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
- 3 – ZASADY FUNKCJONOWANIA PSZOK
- Mieszkańcy zapewniają transport odpadów komunalnych do PSZOK we własnym zakresie i na własny koszt. Do PSZOK przyjmowane są odpady dostarczane pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, w tym samochodami z lekką przyczepą.
Wjazd na teren PSZOK odbywa się za wiedzą i zgodą pracownika PSZOK zaś każdorazowe przyjęcie odpadów do PSZOK potwierdzane jest w rejestrze przyjęcia odpadów dla zabudowy wielorodzinnej lub w systemie elektronicznym (dane z czytnika kodów kreskowych lub Krośnieńskiej Karty Mieszkańca) dla zabudowy jednorodzinnej. W przypadku przyjęcia odpadów objętych limitem ważenia generowany będzie dokument przyjęcia odpadów z systemu wagowego.
- Rejestr przyjęcia odpadów zawiera co najmniej: datę przyjęcia odpadu, rodzaj i kod odpadu oraz dane właściciela nieruchomości zdającego odpady: imię i nazwisko, adres zamieszkania.
- W sytuacji dostarczenia odpadów objętych koniecznością ważenia, tj. gruzu, opon i odpadów wielkogabarytowych sporządzony zostanie dokument przyjęcia odpadów w elektronicznym systemie wagowym zawierający co najmniej: datę przyjęcia odpadu, rodzaj, masę lub ilość sztuk oraz dane właściciela nieruchomości zdającego odpady: imię i nazwisko, adres zamieszkania.
- Osoba dostarczająca odpady jest zobowiązana na żądanie pracownika PSZOK w sytuacji dostarczenia odpadów w worku otworzyć worek, w którym zgromadzone zostały odpady komunalne w celu weryfikacji jego zawartości.
- Przyjęcia odpadów dokonuje się po sprawdzeniu zgodności dostarczonych odpadów z wykazem przyjmowanych odpadów.
- Mieszkańcy, którzy dostarczają odpady do PSZOK są zobowiązani do:
- podporządkowania się zaleceniom obsługi PSZOK,
- zachowania wymogów BHP i p.poż., nieużywania źródeł otwartego ognia,
- zachowania kierunku przemieszczania się wynikającego z oznaczeń oraz instrukcji pracowników obsługi PSZOK,
- samodzielnego wrzucania dostarczonych odpadów do oznaczonego pojemnika/kontenera lub umieszczania ich w miejscu wskazanym przez pracownika obsługi PSZOK,
- okazania kodu kreskowego oraz dokumentu tożsamości lub Krośnieńskiej Karty Mieszkańca w celu identyfikacji – w przypadku mieszkańców zabudowy jednorodzinnej.
- okazania dokumentu tożsamości lub Krośnieńskiej Karty Mieszkańca w celu identyfikacji – w przypadku mieszkańców zabudowy wielorodzinnej.
- wypełnienia oświadczenia w sprawie uprawnień do korzystania z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krośnie, stanowiącego załącznik nr 2 do Regulaminu, jeśli:
- odpady dostarczają;
- podmioty gospodarcze lub osoby fizyczne transportujące odpady na zlecenie właściciela nieruchomości, która została objęta gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi obowiązującym na terenie gminy (została złożona do Gminy Miasto Krosno deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi). Po zaczytaniu kodu kreskowego z nieruchomości jednorodzinnej, zostaje on na stałe przyklejony do wypełnionego oświadczenia.
- zarządcy nieruchomości wielolokalowych,
- obsługa PSZOK-u ma wątpliwości co do pochodzenia dostarczanych odpadów z uwagi na ich skład lub dostarczaną ilość lub wątpliwości czy dostarczane odpady pochodzą z terenów zamieszkałych miasta Krosna.
- Do PSZOK są przyjmowane odpady pochodzące z terenów nieruchomości zamieszkałych zbierane przez Gminę Miasto Krosno w ramach prowadzonych zbiórek akcyjnych.
- 4 – RODZAJE ODPADÓW OBSŁUGIWANYCH I NIEOBSŁUGIWANYCH PRZEZ PSZOK
- Właściciele nieruchomości zamieszkałych mogą bezpłatnie dostarczać do PSZOK następujące rodzaje odpadów:
- odpady opakowaniowe z papieru i tektury, w tym papier i tektura,
- odpady opakowaniowe ze szkła,
- metale i odpady opakowaniowe z metali,
- odpady tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych (w tym doniczki, skrzynki, wiaderka, miski),
- odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
- przeterminowane leki,
- odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcjii prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek,
- chemikalia (farby, rozpuszczalniki, itp.),
- opakowania po farbach, rozpuszczalnikach itp.,
- oleje przepracowane,
- zużyte baterie i akumulatory przenośne (z wyłączeniem akumulatorów samochodowych),
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- gruz budowlany i rozbiórkowy,
- szkło budowlane i rozbiórkowe,
- drewno budowlane i rozbiórkowe (m.in. deski, palety),
- odpadowa papa,
- wełna mineralna,
- styropian,
- płyty kartonowo - gipsowe,
- odpady wielkogabarytowe (m.in. stare meble domowe i ogrodowe (szafy, regały, wersalki, krzesła, stoły), dywany, wykładziny, materace i łóżka, obrazy, karnisze, panele, duże zabawki bez części elektronicznych, wózki i foteliki dziecięce, sprzęt i akcesoria sportowo – rekreacyjne (rowery, sanki, narty, rolki, walizki itp.), wanny akrylowe, prysznice, okna, sztuczne choinki),
- zużyte opony,
- popiół,
- bioodpady stanowiące odpady komunalne z wyłączeniem części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów,
- bioodpady stanowiące odpady komunalne z części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów,
- odzież,
- Ilość gruzu budowlanego i rozbiórkowego dostarczana indywidualnie do PSZOK w ramach uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest limitowana i wynosi 2 Mg na 2 lata dla jednej nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej oraz jednego lokalu w budynku wielolokalowym. Ilość odpadów gruzu budowlanego i rozbiórkowego przekraczająca wskazany limit PSZOK ma obowiązek odebrać za dodatkową opłatą zgodnie z właściwym cennikiem.
- Ilość zużytych opon dostarczana indywidualnie do PSZOK w ramach uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest limitowana i wynosi osiem szt. opon na rok dla jednej nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej oraz jednego lokalu w budynku wielolokalowym. Ilość zużytych opon przekraczająca wskazany limit PSZOK ma obowiązek odebrać za dodatkową opłatą zgodnie z właściwym cennikiem.
- Ilość odpadów wielkogabarytowych dostarczana indywidualnie do PSZOK w ramach uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest limitowana i wynosi 0,2 Mg na rok dla jednej nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej oraz jednego lokalu w budynku wielolokalowym. Ilość odpadów wielkogabarytowych przekraczających wskazany limit PSZOK ma obowiązek odebrać za dodatkową opłatą zgodnie z właściwym cennikiem.
- Właściciele nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie obsługiwanym przez PSZOK (Gmina Miasto Krosno) mogą dostarczać do PSZOK odpady jedynie odpłatnie, zgodnie z właściwym cennikiem.
- Do PSZOK nie są przyjmowane:
- zmieszane (niesegregowane) odpady komunalne;
- materiały zawierające azbest, smołę;
- szyby samochodowe;
- szkło zbrojone i hartowane;
- części samochodowe;
- inne odpady, wskazujące na to, że nie pochodzą z gospodarstw domowych.
- 5 – ZASADY DOSTARCZANIA I PRZECHOWYWANIA ODPADÓW W PSZOK
- Dostarczone do PSZOK odpady powinny być posegregowane, a następnie zdeponowane w wyznaczonym miejscu PSZOK, tj. w pojemniku, kontenerze lub na oznaczonym placu.
- Odpady ulegające biodegradacji można przywozić luzem, bądź w workach. Następnie należy je wysypać do właściwego, oznakowanego kontenera. W przypadku dostarczenia odpadów biodegradowalnych w workach, należy opróżnić zawartość worków do odpowiedniego kontenera, a worki wyrzucić do odpowiedniego pojemnika.
- Opady wymagające opakowania winny znajdować się w szczelnych (niecieknących, nieuszkodzonych) pojemnikach oraz być opatrzone informacją (etykietą) umożliwiającą identyfikację pojemnika.
- Meble i inne odpady wielkogabarytowe dostarczone do PSZOK należy opróżnić z zawartości oraz innych odpadów.
- Opony dostarczone do PSZOK mogą pochodzić wyłącznie z rowerów, motorowerów, wózków, motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej.
- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być przekazywany kompletny (w całości).
- 6 – OBOWIĄZKI PSZOK
- W PSZOK prowadzony jest rejestr osób dostarczających odpady oraz ewidencja zbieranych i przekazywanych odpadów.
- Obsługa PSZOK ma obowiązek:
- uzyskać od osoby przekazującej odpady adres nieruchomości, na której odpady zostały wytworzone, okazanie się dokumentem w celu identyfikacji;
- sprawdzić zgodność dostarczonych odpadów z wykazem odpadów wymienionych w §4:
- ewidencjonować każdorazowo przyjęte odpady;
- żądać okazania kodu kreskowego (zeskanowania go) oraz dokumentu tożsamości lub Krośnieńskiej Karty Mieszkańca (zeskanowania jej), w celu identyfikacji mieszkańców zabudowy jednorodzinnej,
- żądać okazania dokumentu tożsamości lub Krośnieńskiej Karty Mieszkańca w celu identyfikacji – w przypadku mieszkańców zabudowy wielorodzinnej,
- żądać wypełnienia oświadczenia w sprawie uprawnień do korzystania z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krośnie przez:
- podmioty gospodarcze lub osoby fizyczne transportujące odpady na zlecenie właściciela nieruchomości, która została objęta gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi obowiązującymi na terenie gminy, (została złożona do Gminy Miasto Krosno deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi). Po zaczytaniu kodu kreskowego z nieruchomości jednorodzinnej, zostaje on na stałe przyklejony do wypełnionego oświadczenia.
- zarządców nieruchomości wielolokalowych,
- osobę dostarczającą odpady w przypadku wątpliwości co do pochodzenia odpadu i sprawdzić poprawność jego wypełnienia.
- Osoby fizyczne dostarczające odpady do PSZOK, na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych, wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celu realizacji usługi przyjęcia odpadów. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak odmowa ich udostępnienia jest równoznaczna z brakiem możliwości nieodpłatnego pozostawienia odpadów w PSZOK.
- Pracownicy PSZOK mają prawo odmowy bezpłatnego przyjęcia odpadów:
- każdorazowo, jeśli odpad jest dostarczony w sposób niezgodny z Regulaminem;
- każdorazowo. jeśli odpad jest niezgodny z wykazem odpadów wymienionych w §4:
- każdorazowo, jeżeli mogłoby to zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi;
- każdorazowo, jeżeli stwierdzą, że dostarczone odpady mogą pochodzić z działalności gospodarczej;
- w przypadku odmowy wypełnienia bądź braku podpisania oświadczenia w sprawie uprawnień do korzystania z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krośnie lub wskazaniu w oświadczeniu, że dostarczane odpady pochodzą z działalności gospodarczej lub z terenu niezamieszkałego.
- Pracownicy PSZOK mają prawo odmowy przyjęcia odpadów w przypadku niezastosowania się do zasad funkcjonowania PSZOK określonych w Regulaminie lub niewłaściwego zachowania mieszkańca prowadzącego do zakłócania pracy PSZOK-u oraz wezwania odpowiednich służb.
- 7 – UWAGI DODATKOWE
- Obsługa PSZOK nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w PSZOK.
- Zebrane odpady będą zagospodarowywane w instalacjach MPGK Sp. z o.o. lub przekazywane do podmiotów posiadających zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów.
Załącznik nr 1 do Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie)
Regulamin korzystania z Kącika Rzeczy Używanych w Krośnie
- 1 – POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Regulamin określa zasady korzystania przez mieszkańców z Kącika Rzeczy Używanych, zlokalizowanego na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej 108 w Krośnie.
- Niniejszy Regulamin stanowi integralną część Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie).
- Każdy korzystający z Kącika Rzeczy Używanych zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego Regulaminu oraz Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie) będącego załącznikiem do Zarządzenia Nr 134/24 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 28 sierpnia 2024 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie).
- Określenia użyte w niniejszym Regulaminie oznaczają:
- PSZOK – Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicy Białobrzeskiej 108 w Krośnie;
- Zdający – osoba fizyczna będąca mieszkańcem Miasta Krosna korzystająca
z PSZOK, pozostawiająca Przedmiot w Kąciku Rzeczy Używanych; - Odbierający – osoba fizyczna nieodpłatnie odbierająca Przedmiot z Kącika Rzeczy Używanych i korzystająca z odebranego Przedmiotu na własną odpowiedzialność;
- Przedmiot – rzecz ruchoma w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, używana, zazwyczaj niezawierająca instrukcji obsługi, oceniona przez obsługę PSZOK wstępnie jako sprawna, bez widocznych uszkodzeń, czysta, w stanie technicznym umożliwiającym dalsze korzystanie, umieszczona w Kąciku Rzeczy Używanych;
- MPGK – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. z siedzibą: 38-400 Krosno, ul. Aleksandra Fredry 12, wpisane do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000038218, numer BDO 000002381, tj. podmiot obsługujący PSZOK oraz odpowiedzialny za organizację i funkcjonowanie Kącika Rzeczy Używanych;
- Pozostawienie Przedmiotu – wyzbycie się posiadania własności rzeczy ruchomej przez Zdającego, w myśl art. 180 Kodeksu cywilnego;
- Odbiór Przedmiotu – nieodpłatne nabycie własności rzeczy niczyjej, poprzez objęcie jej w posiadanie samoistne, w myśl art. 181 Kodeksu cywilnego
- 2 – ZASADY POZOSTAWIANIA PRZEDMIOTÓW
- Z Kącika Rzeczy Używanych można korzystać wyłącznie w godzinach otwarcia PSZOK.
- W Kąciku Rzeczy Używanych umieszczane są wybrane Przedmioty, przeznaczone do ponownego użycia, w tym m.in.: meble (krzesła, tapczany, stoły, taborety, sofy, wersalki, itp.), książki, dywany, doniczki, zabawki, rowery, hulajnogi, sprzęt sportowy, wyroby ceramiczne i szklane, urządzenia RTV i AGD, sprzęt elektroniczny i elektryczny, z wyłączeniem przedmiotów zawierających nośniki danych.
- Decyzję o zakwalifikowaniu rzeczy jako Przedmiotu i umieszczeniu Przedmiotu w Kąciku Rzeczy Używanych podejmuje wyłącznie obsługa PSZOK. Zakwalifikowanie rzeczy jako przedmiotu nie stanowi podstawy do odstąpienia od obciążenia Zdającego opłatą za przekroczenie limitu odpadów wielkogabarytowych przyjmowanych do PSZOK, w ramach uiszczonej przez mieszkańca opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
- Zdający zrzeka się prawa własności Przedmiotu oraz wszelkich roszczeń wobec MPGK z tytułu umieszczenia Przedmiotu w Kąciku Rzeczy Używanych.
- MPGK eksponuje Przedmioty w Kąciku Rzeczy Używanych przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące, w celu umożliwienia ich odbioru przez Odbierających. MPGK równocześnie ma prawo wystawić Przedmiot do odbioru za pośrednictwem prowadzonego przez MPGK portalu internetowego.
- 3 – ZASADY ODBIERANIA PRZEDMIOTÓW
- Przedmiot wydaje obsługa PSZOK.
- Odbiór Przedmiotów następuje wyłącznie z Kącika Rzeczy Używanych.
- MPGK nie zapewnia pomocy przy załadunku i/lub transporcie Przedmiotu.
- MPGK nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny, jakość i przydatność Przedmiotu oraz bezpieczeństwo jego dalszego używania.
- Odbierający korzysta z odebranego Przedmiotu na własną odpowiedzialność.
- 4 – POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Niniejszy Regulamin opublikowany jest na tablicy ogłoszeń, zlokalizowanej na terenie PSZOK przy ul. Białobrzeskiej 108 w Krośnie oraz na stronie internetowej ekrosno.pl i www.krosno.pl.
- Uwagi dotyczące funkcjonowania Kącika Rzeczy Używanych przyjmowane są przez MPGK, w siedzibie Spółki przy ul. Aleksandra Fredry 12 w Krośnie, w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta, a także mogą być składane telefonicznie pod nr tel.: 13 474 83 16, pocztą tradycyjną na adres MPGK oraz pocztą elektroniczną na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . - W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie stosuje się postanowienia Regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej (teren Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie) będącego załącznikiem do Zarządzenia Nr 134/24 Prezydenta Miasta Krosna z dnia 28 sierpnia 2024 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy Białobrzeskiej (teren Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie).
Załącznik nr 2 do Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Krośnie, przy ul. Białobrzeskiej
(teren przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie)
……………………………………
Imię i Nazwisko/Firma dostarczająca/Dane zarządcy
……………………………………
Miejsce zamieszkania
OŚWIADCZENIE
W SPRAWIE UPRAWNIEŃ DO KORZYSTANIA Z PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W KROŚNIE
Ja, niżej podpisany(a), oświadczam, że dostarczone przeze mnie/ w moim imieniu* (* niepotrzebne
skreślić) przez ……………………………………………………………………………………….......
………………………………………………………………………………………………………..….
imię i nazwisko/firma dostarczająca/zarządca* (* niepotrzebne skreślić)
w dniu dzisiejszym do PSZOK w Krośnie odpady selektywnie zebrane
………………………………………………………………………………………………………..….
………………………………………………………………………………………………………..….
(podać rodzaj odpadu)
w ilości …………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………..….
(przybliżona ilość odpadu w Mg (tonach)/szt./workach o pojemności w ilości szt.)
stanowią odpady komunalne wytworzone na nieruchomości zamieszkałej, objętej systemem
odbioru odpadów komunalnych w Gminie Miasto Krosno, położonej pod adresem:
………………………………………………………………………………………………………..….
………………………………………………………………………………………………………..….
………………………………………………………………………………………………………..….
której jestem: właścicielem/współwłaścicielem/użytkownikiem/posiadaczem/współużytkownikiem/
współposiadaczem/zarządcą* (*niepotrzebne skreślić) i nie powstały w wyniku prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej.
…...………………………………. (data i podpis osoby dostarczającej odpady)
Pouczenie
Odmowa podpisania niniejszego oświadczenia skutkuje odmową bezpłatnego przyjęcia dostarczonych odpadów przez Zarządzającego PSZOK, lub przyjęciem tych odpadów na zasadach odpłatności, wg obowiązujących w PSZOK stawek.
KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezydent Miasta Krosna z siedzibą w Krośnie, ul. Lwowska 28 A 38-400 Krosno, e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . - Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy za pomocą adresu: Urząd Miasta Krosna, ul. Lwowska 28 A, 38-400 Krosno, adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . - Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań Prezydenta Miasta Krosna na podstawie:
- art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE.L 2016.119.1);
- ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2024 r., poz. 399).
- uchwała nr XLVIII/1368/22 Rady Miasta Krosna z dnia 30 czerwca 2022 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Krosno (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z 2022 r. poz. 2714 z późn. zm.);
- uchwała nr LIII/1499/22 Rady Miasta Krosna z dnia 25 listopada 2022 roku. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
i zagospodarowaniu tych odpadów (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z 2022 r. poz. 5327);
- Dane osobowe podlegają ujawnianiu następującym odbiorcom:
- strony postępowania administracyjnego,
- podmioty świadczące usługi pocztowe, kurierskie.
Ponadto dane osobowe mogą podlegać udostepnieniu:
- organom oraz jednostkom uzgadniającym,
- organom wyższego stopnia.
- Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
- Dokumentacja zawierająca Pani/Pana dane osobowe będzie przechowywana zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych (Dz. U. 2011 r. Nr 14 poz. 67 z późn. zm.).
- Posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych, jeżeli dane te są nieprawidłowe,
- na podstawie art. 18 ust. 1 lit. a, b i c RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych.
Nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Każda osoba ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeśli uzna, że przetwarzanie jej danych osobowych odbywa się niezgodnie z przepisami.
- Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym. Jest Pani/Pan zobowiązana/y do ich podania. Niepodanie danych osobowych będzie skutkowało wezwaniem do ich uzupełnienia, a w przypadku nieuzupełnienia pozostawieniem wniosku bez rozpoznania.
- Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji dotyczących Pani/Pana danych osobowych, w tym profilowaniu.